Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Живемо єдиним словом – Україна!

05.02.21, 08:00

1 лютого 2021 року в бібліотеку-філіал №4 завітали п’ятикласники ЗОШ 23, щоб дізнатись більше про відродження української державності на початку ХХ століття.Тема складна, але події в Україні тих років, як і політичні особистості, заслуговують, щоб діти знали та розуміли їх. Впродовж багатьох століть розвитку Україна не мала власної державності та єдиної території, бо українські землі в різні періоди належали багатьом державам.

Бібліотекар разом з дітьми відкривала важливі сторінки історії - української державності, розповідала про дитинство та шкільні роки Симона Петлюри, Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Павла Скоропадського. Діти – про державні символи, звичаї та традиції, любов до України. Сміливо мандрували сторінками «Мальованої історії незалежності України» Віталія та Дмитра Капранових, чудові комікси до якої створив Юрко Журавель.

У кожного своя любов до України, але всім варто пам’ятати повчальну притчу.

«Якось батько зібрав синів і сказав: «Сини мої! Живіть у мирі й злагоді, і тоді жоден ворог вам не страшний, ніхто не зможе вас здолати». Сини стали заперечувати. Кожен вважав, що зуміє побороти ворога самотужки. «Невже ви думаєте, що здолаєте ворога, коли кожен із вас, як та гілка, яку вітер хилить у різні боки, а як сильніше дмухне, то й зламає? – мовив батько. – Ось спробуйте зламати цей пучок гілля. Що, не можете? Тож запам’ятайте: нікому ще не вдалося перемогти людей, які тримаються одне одного, як ці гілочки».

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія