Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Запорука нашої перемоги

14.03.23, 11:38

До Дня українського добровольця

Любов к отчизні де героїть,
Там сила вража не устоїть,
Там грудь сильніша од гармат,
Там жизнь — алтин, а смерть — копійка,
Там лицар — всякий парубійка,
Козак там чортові не брат.

Саме ці рядки з поеми «Енеїда» І.П.Котляревського стали справжнім заповітом для Енеєвих нащадків – воїнів, які продовжують творити військову історію України, захищаючи нас. Вони уособлюють військову звитягу і національний дух, завдяки яким Україна і сьогодні не тільки встояла проти варварського нападу Росії, а й отримує перемоги на фронтах, відтісняючи ворога з рідної землі.
Починаючи з 2017 року щорічно 14 березня в Україні відзначається День Добровольців. Ця дата вибрана не випадково. Адже саме 14 березня 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях вирушили перші 500 бійців-добровольців самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону, які після підготовки вирушили на Схід України для захисту її територіальної цілісності.
Завжди у часи випробувань серед нашого народу були сильні духом
і відважні люди, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист рідної землі. Їхнє життєве кредо: «Якщо не я, то хто?».
Саме таким воїном мужності, свободи й справедливості був випускник Полтавського багатопрофільного ліцею №1 імені І. Котляревського Герой України Антон Цедік, який взяв собі псевдо «Еней». У 2014 році пішов добровольцем на фронт і загинув в боях під Іловайськом.
Рік повномасштабної війни показав, що сьогодні добровольцем став весь український народ – ті, хто служать у Збройних силах України, хто записався до лав територіальної оборони, хто долучився до волонтерського руху, і своїми силами та можливостями допомагає армії.
Готовність наших співвітчизників стати на захист Батьківщини є запорукою нашої перемоги.
Всі новини
План роботи
27.11.2023 – 03.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія