Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Залюблені у слово»

07.03.23, 11:24

У бібліотеці-філії №4 відбувся день письменника «Залюблені у слово».

Упродовж дня читачі мали змогу познайомитися з книгами-новинками улюблених авторів, переможців «Коронації слова», представлених на переглядах літератури. Книжкова виставка «Абсолютно несподівані новинки» презентувала книги видавництва «Наш Формат» з питань саморозвитку, психології, мотивації.

Юні читачі долучилися до літературних читань «Моя книжкова Галактика». 2 хвилини з книгою, що підтримувала дитину у 2022 році «у рамках Національного читацького марафону «Діти України читають». Першокласник Тимофій вибрав для читання книгу Лесі Борсук-Янківської «Як стати лідером за 7 днів». Софійка – «Стильна книжка для панянки» Оксани Караванської, другокласниця Стефанія – «Леся. Мандрівний клубочок» Наталки Малетич.

Родзинкою Дня письменника стала творча зустріч із поетом і перекладачем Сергієм Злючим із Кам’янського, членом спілки письменників України, громадським діячем і волонтером.

Це про нього писав Володимир Шовкошитний: «Поезія живе в його душі, як віра, любов і надія. Вірші для нього – не гра, а опора, і це віднімає у нього право писати легко, грайливо, мимохідь».

Дві години поезії, натхненних розмов, спогадів. «Його поезія зігріває, як сонечко, і тут же може накрити холодним дощем». «Різнопланова, емоційна» «Від неї – неймовірне світло й тепло, вишуканість і сила, яка не відпускає».

Так буває, коли зустрічаєшся із чимось ціннісним і вартісним. Звучала поезія із збірки «Білий час» та найновіша, яку поет публікує у соцмережах та на сторінках Фейсбуку зокрема.

«Світ усе менше й менше,
серце все більше й більше,
зорі долають межі
неба нам не зігрівши»

«Переклади – моя найбільша пристрасть», - відверто ділився з читачами Сергій Злючий, читаючи вірші Чеслава Мілоша, перекладені ним з польської.

«Лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, людина, яку називають найінтелектуальнішим поетом сучасності, практично Чеслав Мілош невідомий у нашій країні».

Читаючи власні твори чи переклади, вірші про кохання чи сьогодення, Сергій Злючий ніби заявляв про себе відверто: «Я - українець, я - на своїй землі. Хто не розуміє – хай вчить мову».

Всі новини
План роботи
27.11.2023 – 03.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія