Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Вітання майстрині Катерині Калініченко з нагоди отримання почесного звання

17.03.21, 08:39

Катерину Андріївну Калініченко, нашу колегу, яка нині на заслуженому відпочинку всі добре знають як творчу людину. Вона співає, пише вірші, займається рукоділлям.

Катерина Андріївна має чудове захоплення – човникове мереживоплетіння – фриволіте. Понад 29 років ділиться ним з усіма бажаючими навчитись, влаштовуючи виставки по всій Україні, організовуючи майстер-класи. Вона – засновниця школи фриволіте в Полтаві.

15 великих храмових ікон, оздоблених плетивом майстриня подарувала церквам та музеям Полтави та області, Канева і Моринець.

Уміння плетива пригодилось у волонтерській роботі. Разом з чоловіком проводили майстер-класи по ручному плетиву основи сіток та сплели власноруч понад 30 сіток і 10 «кікімор» для розвідників та снайперів. Не один десяток ікон і безліч оберегів передано на фронт істинно з молитвою за Україну.

З дитинства Катерина Андріївна майстерно вишиває хрестиком. Тому Григорій Кисіль – Заслужений майстер народної творчості України, розробник схем для вишивання звернувся до неї з проханням організувати вишивальниць для втілення у вишивку його 4-го альбому «Українська вишивка. Портрети Тараса Шевченка». Катерина Андріївна з ентузіазмом взяла на себе організацію та координацію проекту, який дістав назву «Образ і слово Кобзаря у вишивці». Вишито 73 роботи, які зараз зберігаються на Чернечій горі. Заповіт Григорія Кисіля виконано, бо саме там він бажав, щоб зберігалися роботи.

До дня працівників культури і майстрів народної творчості Катерина Андріївна Калініченко отримала почесне звання – Заслужений майстер народної творчості України. Вона вирішила не тільки розділити радість з нагоди отримання цього звання, але подякувати всім, хто її підтримував. Спогади, враження, вітання, обмін подарунками. Зустріч друзів у бібліотеці-філіалі №7 стала справжнім святом! Зібралися волонтери, майстрині, творчі люди – ті, кому не байдуже не тільки сьогодення, але й майбутнє нашої України.


Також працівники бібліотеки-філіалу №7 пропонують переглянути презентацію про деякі роботи Катерини Андріївни з фриволіте.

Всі новини
План роботи
17.01.2022 – 23.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія