Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Виставка вишитих ікон і картині Ніни Фоменко

03.05.17, 15:34

28 квітня 2017 року у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилась виставка вишитих ікон і картин миргородської майстрині Ніни Фоменко.

Вишивка – класичний вид українського народного мистецтва, який виступає у різноманітних варіантах: прикраса тканин одягу, інтер’єрного, обрядового призначення. Естетично-художня природа вишивки, її функціональна затребуваність, певна доступність стали основою масовості у творчості українського народу.

Ніна Фоменко – учасниця багатьох виставок, її роботи прикрашають храми Полтавської єпархії, приватні збірки.

На виставці представлено 81 твір, серед яких – вишиті ікони на сюжети євангельської тематики – "Оранта", "Благовіщення", "Ніч у Гетси­манському Саду" (або "Молитва"), "Несення хреста" (або "Хід на Голгофу"), "Голгофа", "Плач на Оливній горі", "Плащаниця", "Вознесіння Христове", «Таємна вечеря», а також вишиті картини – пейзажі, натюрморти, портрети.

Створення вишитих ікон і картин – це таїнство, що потребує надзвичайної технічної майстерності, обізнаності в символізмі та глибокої віри у свою справу. Майстриня надає перевагу вишиванню хрестиком, на півхрестиком, використовує унікальний авторський метод, який назвала «шов Божий» – він надає зображенню особливої виразності. Роботи вражають витонченістю ліній, гармонійною композиційною побудовою, професійною майстерністю, художнім смаком, надзвичайною увагою до деталей.

Виставка вишитих ікон і картин триватиме до 4 червня 2017 року.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія