Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Виставка картин подружжя Сергія та Олени Литвишків «Обличчям до обличчя»

13.11.15, 11:21

12 листопада в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася виставка «Обличчям до обличчя» картин подружжя Сергія та Олени Литвишків.

Сергій має необмежене бажання творити, відкривати свою душу, дарувати позитив, ділитися почуттями та емоціями, душевними переживаннями. Відомий, як автор психологічних образів – портретів та робіт на філософські теми, картин – роздумів. Переборюючи біль та незручності (Сергій навіть самостійно не може змінити позу під час малювання, в нього не працюють пальці на руках, йому постійно допомагає його дружина Олена), він пише картини, використовуючи спеціальну рукавичку, за допомогою якої затискає пензель між великим та вказівними пальцями.

Зацікавлений, а не байдужий, погляд на життя – йому вдається фіксувати на полотні найбільш оригінальніі образи, лінії, форми, емоції – і допомагає створювати незвичайно одухотворені живописні полотна, зупиняти прекрасну мить.

Наснагу для творчості черпає у спілкуванні з дружиною Оленою Литвишко, рідними, близькими та друзями. Олена Литвишко (дружина) – інвалід по зору 3 групи, майстриня – вишивальниця.

Новим поштовхом до активної творчості, таким собі каталізатором, для Сергія стала зустріч із коханою. Вони познайомилися у 2002 році в Полтавській обласній клінічні лікарні, співпали у своєму ставленні до життя, у бажанні жити повноцінно. Уже через певний час поєднали свої долі, крокують життям разом, доповнюючи, підтримуючи і надихаючи один одного. Своїм художнім прозрінням Олена завдячує саме чоловіку.

Одного разу, подружжя завітало до виставкового салону з товарами для рукоділля з пророчою, напевно, назвою «Чарівна мить». Тоді й придбали необхідні для вишивання знаряддя, матеріали. Із того часу простяглася творча стежина вишивальниці. Триває творчий саморозвиток, зростає майстерність.

Нині подружжя митців легко вирізнити з-поміж інших майстрів пензля та чарівної голки як самобутніх оригінальних авторів художніх творів.


Всі новини
План роботи
29.05.2023 – 04.06.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія