Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Вишиванку одягай – Україну прославляй!

21.05.20, 14:00

Вишиванко моя, вишиванко, Українців перлина свята! 21 травня 2020 року - Всесвітній День вишиванки, який за традицією ми відзначаємо кожного третього четверга травня, свято яскравого етнічного стилю нашого народу. У це свято українці по всьому світу одягають традиційні сорочки, жінки — сукні, і йдуть в них на роботу, навчання або просто на прогулянку. Також до Дня вишиванки традиційно проводяться святкові заходи — покази, паради і вуличні гуляння.

Цього року, враховуючи медичні рекомендації на період пандемії все буде по-іншому. Разом з тим українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому сьогодні закликаємо одягнути вишиванки за будь-яких умов: вдома або на роботі.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо - турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.

Вишита сорочка завжди була важливою складовою строю будь-якого українця: її одягали й повсякдень, і на свято, з нею вперше вітались зі світом й йшли в останню путь. Вишиванка була ознакою народу, частиною культури та самосвідомості.

В вишиванці - кохання й розлука,

Теплота материнських сердець.

В ній з’єднались і щастя, і мука,

Наших тіл і терпіння вінець.

Працьовитість , талант і наснага –

Все це теж у вишиванку вплелось.

Мудрість наших дідів і відвага –

Так із давніх - давен повелось.

Спочатку “фанатів вишиванки” було небагато, та з кожним роком їх ставало все більше і вже зараз свято має рівень не лише Всеукраїнського. З 2008 року в багатьох містах України проходять Паради вишиванок, до яких може долучитись кожен. Щороку тисячі людей йдуть головними вулицями міст та демонструють красу й розмаїття народних сорочок.

День вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Серед читачів бібліотеки-філіалу №6 багато талановитих майстринь української вишивки: Орева І.О., Цюбер О.І., Голуб Л.А., Устименко Л.Г. та інші, виставки робіт яких неодноразово проводились в бібліотеці.

Українці, одягнімо вишиванку!

І нехай побачить білий світ,

Що ми любим Україну змалку,

Дружній , нездоланний весь наш рід!

Українці, одягнімо вишиванку

В свято, в будні і у вихідні.

Просто так, не для забаганки,

Хай єднається весь рід наш на землі!

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія