Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Він між нами тепер, він зібрав нас усіх…»

12.09.23, 08:46

Однією з визначних подій цьогорічного вересня є 120-та річниця відкриття пам’ятника Івану Котляревському в його рідному місті Полтаві.
Урочисті події, які відбулись у 1903 році стали не лише даниною шани великому полтавцю, а й беззаперечним символом єднання українців багатьох куточків України, ознакою національного воскресіння. Полтавське свято вперше довело існування українського громадянства.
На відкриття пам’ятника до Полтави з’їхався весь квіт української інтелігенції – понад 80 представників зі всіх куточків України – Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Коцюбинський, Михайло Старицький, Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий, Гнат Хоткевич, Микола Лисенко та багата інших видатних діячів української культури.
На відзнаку цієї вікопомної події у музей І. Котляревського відбувся музейний хаб «Він між нами тепер, він зібрав нас усіх…».
Як і 120 років тому до участі у проведенні заходу музейці запросили провідного літературознавця Євгена Нахліка зі Львова, наукових співробітників Національного музею літератури України, Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського, Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, викладачів Полтавських ЗВО, які долучилися до розмови про роль І. Котляревського у становленні української літератури, масштабного кроку І. Котляревського, що започаткував українське відродження, про об’єднуючу силу його слова.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія