Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Відомий поет з Івано-Франківська Володимир Присяжнюк

09.07.20, 14:47

Для знайомства з творчими колами полтавців відомий поет з Івано-Франківська Володимир Присяжнюк вибрав свій вірш про ніжні січневі підсніжники, написаний ним 20 січня 2018 року.

Володимир Присяжнюк народився 24 березня 1966 року в селі Чернієві Тисменицького району, в родині педагогів. Вірші почав писати ще в дитинстві.

Володимир Присяжнюк закінчив історичний факультет Івано-Франківського педінституту імені В. Стефаника, працював у школі вчителем та заступником директора.

Творчий доробок Володимира Присяжнюка доволі багатий: він є автором книги поетичних пародій «Тобі сюди, Алісо!» (2016) та збірок лірики «У середмісті моєї пам’яті» (2017), «Експресії» (2019), публікувався в багатьох літературних альманахах та колективних збірниках, зокрема, в літературних журналах «Дніпро» , «ДЗВІН», «Німчич», «Форум», у періодичній пресі, зокрема, в газеті «Українське слово», на мистецько-літературних порталах «Порт-Фоліо» (Канада), «Палісадник», «Жінка-УКРАЇНКА», «Дотик Словом», «Смішного!», «Країна казок».

Ряд ліричних віршів Володимира Присяжнюка перекладені іспанською та галісійською мовами і представлені у надрукованій в Іспанії у березні 2017 року поетичній антології сучасної поезії «GALIZA — UCRANIA. Harmonia de corazons» — проєкті міжнародного мистецького об’єднання «Roteiro das Artes- Internacional».

Володимир Присяжнюк лауреат премії імені Романа Федоріва в галузі літератури (2019).

Цей поет є автором текстів та мелодій пісень, співпрацював, зокрема, з лауреатами фестивалю «Червона Рута» Т. Житинським та О. Войтко, а також з О. Свєтогоровим, В.Ринденко, З. Валіхновською та іншими виконавцями.

Життєве кредо Володимира Присяжнюка: «Не зупинятися!»

Пропонуємо увазі читачів сайту вірш Володимира Присяжнюка про січневі підсніжники:

Я для тебе знайду підсніжники

На галявині пізнього січня —

Білі квіти на білому ліжнику,

Диво з див, притягально-магічне.

Та зривати красу не стану —

Лиш зроблю я миттєве фото.

Його вишлю тобі на пам’ять —

Сподіваюсь, не будеш проти…

Нагадають хвилини ніжності

Білих квітів голівки невінчані —

Я для тебе знайду підсніжники

На галявині пізнього січня.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія