Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Відлуння традицій народного мистецтва

17.11.23, 10:19

Відродження, збереження та подальший розвиток національних традицій культури і мистецтва неможливо вирішити без художньої освіти, саме вона здатна не тільки відродити, а й зберегти та наповнити новим сучасним змістом багаті традиції народного мистецтва.

Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського є одним з освітніх закладів, що виконує на Полтавщині провідну роль в питанні збереження культури та відродження духовності. Колектив викладачів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» глибоко переконаний, що навчання студентів народному мистецтву – це не лише надання їм певного ремесла, а й виховання національно свідомої особистості на засадах народної естетики. Підтвердженням цьому є роботи студентів та викладачів спеціальності, представлені в експозиції виставки «Відлуння традицій народного мистецтва», що є результатом 30-річної наполегливої творчої праці.

На виставці представлено твори, в яких використані різні види народного декоративно-прикладного мистецтва Полтавщини й України в цілому. Кожна робота вирізняється своєю формою, колоритом, поєднанням різних художніх технік декоративно-прикладного мистецтва: паперопластика, аплікація соломкою, художній розпис, дереворізьблення, писанкарство, вишивка. Більшість експонатів виставки складають курсові та дипломні роботи студентів, виконані під керівництвом (нині покійного) Григорія Кисіля – заслуженого майстра народної творчості України, засновника спеціальності та під керівництвом Ірини Середи, викладача вищої категорії, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія