Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Відкриття виставки фотоколажів Олега Лебединського та Володимира Короткова

10.05.18, 10:48

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення та відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відкрита виставка фотоколажів Олега Лебединського та Володимира Короткова.

Олег Лебединський — знаний у Полтаві краєзнавець, який уважно та прискіпливо вивчає і розкриває невідомі сторінки історії рідного міста, знаходячи цікаву доказову базу та переконливі аргументи.

Звернувшись до історії Полтави 30-х років минулого століття, періоду окупації міста та післявоєнних 40-50-х років, Олег Валентинович віднайшов чимало унікальних світлин, виконаних переважно німецькими окупаційними фотографами, що відтворюють окремі куточки міста, фрагменти будівель, перехрестя доріг і вулиць, об’єкти, що готувались до знищення тощо. Далі О. Лебединський почав шукати сучасний відповідник тому місцю, що бачив на старому фото. Зробити це було далеко не просто, оскільки руйнування міста і його подальша відбудова почасти змінили міський ландшафт до невпізнаності. Але і ця важлива ланка поставленого завдання була успішно виконана.

Зіставивши фото куточків Полтави воєнних часів і сучасні світлини-аналоги, автор побачив, що звідси випливають цікаві роздуми про плин життя людей, про катастрофу війни, про крихкість доль міст і людей — адже Полтава була фактично знищена німцями при відступі окупантів за лічені дні початку осені 1943 р.

Неоціненну допомогу у підготовці фотоколажів надав фотомайстер Володимир Сергійович Коротков, котрий виконав усі світлини сучасної Полтави, врахувавши при цьому головні ідеї названого проекту - відчути відлуння війни.

Віртуозно володіючи необхідними комп’ютерними технологіми, Олег Лебединський поєднав минуле і сучасність, даючи можливість глядачам здійснити віртуальну мандрівку у часі.

Допитливому полтавцю чи гостю міста виставкова експозиція О.Лебединського та В.Короткова дасть відчутний поштовх до роздумів про війну і мир, долю Батьківщини і рідної Полтави, і радість відкриття ще однієї цікавої грані нашої історії.

Виставка діятиме упродовж місяця — до початку червня 2018 року. Запрошуємо усіх на гостини до Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського, який розташований за адресою: пр-т Першотравневий,18, м.Полтава.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія