Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Відбулася презентація мистецько-благодійного проекту «ХарБарБонд+К»

13.07.18, 10:34

12 липня 2018 року у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулася презентація мистецько-благодійного проекту «ХарБарБонд+К», у якому взяли участь відомі українські художники з Маріуполя, члени НСХУ Володимир Харакоз, Сергій Бараннік, Олександр Бондаренко та Сергій Кириллов.

Митці працюють у жанрі станкового живопису та графіки, є учасниками Всеукраїнських та Міжнародних виставок, їхні роботи зберігаються у приватних музеях та колекціях України, Австрії, Болгарії, Греції, Ізраїлю, Італії, Канади, Китаю, Литви, Німеччини, Росії, США, Туреччини, Фінляндії, Франції.

Художній доробок мистців характеризує широкий колірний діапазон від спокійної гами приглушених пастельних відтінків до інтенсивних, на межі з агресією, кольорів. Живописний рельєф моделюється на нюансах поєднання площинності з пастозно-фактурною, часом декоративною поверхнею, що дозволяє грати з простором, вводити кілька планів, надавати зображенню майже метафізичної глибини.

Роботи арт-колаборації «ХарБарБонд+К» – це сучасне високо-концептуальне мистецтво, що вирвалося за рамки академічного формалізму. Творчість, абсолютно вільна від статичних упереджених шаблонів провінційного арт-простору.

Концепція проекту «ХарБарБонд+К» – це творчий процес у рамках певного напряму мистецтва, який митець розуміє як ірраціональний акт некерований свідомістю, де художнім редактором є лише його внутрішня естетика. Старі уявлення руйнуються, створюються інші поняття, де лінія, колір, колорит, ритм, композиція плюс емоційне забарвлення мають належне місце.

В абстрактному мисленні завдяки творчій енергії та особистості митця мистецтво набуває естетичної автономії, в якій присутні елементи чистої творчості. Свобода і тільки свобода – як споконвічна існуюча даність. Ця свобода якраз і відбувається у полотнах Володимира Харакоза, Сергія Баранніка, Олександра Бондаренка та Сергія Кириллова.

Виставка триватиме до 12 серпня 2018 року

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія