Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Видатні земляки. Федір Вовк

01.05.23, 10:41


Федір Вовк – антрополог, етнограф і археолог, належав до плеяди найвизначніших особистостей України другої половини XIX – початку XX ст.. Завдяки науковцю українська археологія та етнографія піднялася на один щабель з найрозвиненішими європейськими народознавчими науками того часу.
Про нашого видатного земляка розповіла читачам бібліотеки-філії №5 Центральної бібліотеки ПМТГ Галина Галян - етнограф, культуролог, музейник.
Народився Хведір Вовк 1847 р. в селі Крячківцях Пирятинського повіту Полтавської губернії. Походив зі старовинного козацького роду.
Глибокі знання народного побуту, звичаїв, висока освіченість вченого знайшли відображення в першій в українській науці ґрунтовній книзі «Український народ в його минулому і сучасному». До неї увійшли дві праці – «Антропологічні особливості українського народу» та «Етнографічні особливості українського народу».
Федір Вовк працював також у галузі історії літератури, архітектури, мистецтва, публіцистики. Доля спадщини вченого за радянської влади більш ніж сумна. Праці його хоч і використовувалися всіма етнографами та антропологами, проте не згадувалися в науковому обігу й не перевидавалися, позначені тавром буржуазного націоналізму. У фонді бібліотеки-філії №5 знаходиться книга Ф. Вовка «Студії з української етнографії та антропології».

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія