Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Вічна легенда полтавського краю

18.10.21, 09:09

Відомо, що в козацькому війську музика відігравала об’єднуючу роль, а дума та пісня сприяли самоутвердженню нації. Народна мова пісень полтавки Марусі Чурай – це своєрідний генетичний код українців. Тож пісні, які створювала дівчина, підхоплювали насамперед козаки Полтавського полку.

Про життя та творчість Марусі Чурай, видатної піснетворки, незгасної постаті, ім’я якої народ проніс через віки у легендах та піснях, розповіли під час краєзнавчої години працівники бібліотеки-філіалу №5 студентам фахового медико-фармацевтичного коледжу Полтавського державного медичного університету.

Сюрпризом для читачів стало знайомство з театрально-поетичним факультетом «Рубікон», особливість і цінність якого в тому, що в театрі грають актори віком 60+. Керівника театру Тараса Духовного образ легендарної дівчини надихнув створити моновиставу за романом Ліни Костенко «Маруся Чурай». На імпровізованій сцені книгарні відбулася неперевершена гра акторів – Конь Тамари Василівни (грала роль Марусі Чурай) та Костенко Софії Іванівни (виконувала пісні). Студенти були вражені потужною енергією та палітрою емоцій, яку актори демонстрували своєму глядачеві.

А ще бібліотекарі збагатили знання студентів про рідний край оглядом літератури з краєзнавства. Всі присутні були в захваті від почутого і побаченого в бібліотеці.

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія