Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Василь Кричевський – геній українського мистецтва»

24.01.23, 14:51

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася лекція-дискусія, присвячена особистості, яка своєю діяльністю здобула статус символу високого мистецького подвижництва та утвердження національної самобутності - Василю Григоровичу Кричевському.
«Якщо уявити мистецтво якогось народу як храм, що спирається на колони, то однією з таких колон українського мистецтва був Василь Григорович Кричевський", - так сказав український художник Святослав Гординський.
Про велич постаті Василя Кричевського говорили на музейній зустрічі, яка присвячена відзначенню 150-річчя митця.
Музей Панаса Мирного має також кілька унікальних експонатів, пов’язаних із творчістю митця: оригінал книги "Малюнки Порфирія Мартиновича до "Енеїди" Котляревського з обкладинкою, яку створив В. Кричевський (видання 1903 р.);
оригінальне фото інтер’єру будинку полтавського адвоката М. Дмитрієва. Будинок споруджено за проєктом Василя Кричевського, після смерті адвоката будинок викупить у вдови родина Кричевських (фото Фріденталя); оригінальне фото пам’ятника адвокату М. Дмитрієву, спорудженого за проєктом Василя Кричевського в українському стилі (фото Фріденталя).
Слова вдячності лекторці - науковому співробітнику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського О. Сулимі.

Всі новини
План роботи
30.01.2023 – 05.02.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія