Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

В гостях у братів Грімм

26.02.21, 16:16

Брати Грімм (Якоб і Вільгельм) - німецькі науковці, представники Гейдельберзької школи, які найбільш відомі за їхніми збірками казок і працями в галузі мовознавства.

24 лютого виповнилося 235 років від дня народження збирача і видавця казок Вільгельма Грімм. Різниця у віці між братами 1 рік. Якоб – старший, Вільгельм - молодший. Проте, Якоб пережив Вільгельма на 4 роки. Брати довгий час працювали бібліотекарями.

Будинок на Йоханнісштрассе 78/79, де мешкала велика сім’я Ґрімм відомий цілому світу як "Дім казки братів Грімм".

У 1812 р. був надрукований перший том "Дитячих і родинних казок", тираж яких склав 900 примірників; третій том побачив світ у 1815 р.

Наукова і художня спадщина братів Ґрімм велика. Значення їхніх праць неможливо переоцінити. Безсумнівно, всесвітню славу мають "Дитячі і родинні казки", найсамобутніший і один з найпопулярніших у світовій літературі творів. Сьогодні їхні казки перекладені понад 100 мовами світу, в тому числі й українською.

01

Казкам братів Ґрімм притаманна зрозумілість і простота викладу, доступність сприйняття.

Найвідоміші їхні казки: «Хлопчик-Мізинчик», «Білосніжка», «Спляча красуня», «Рапунцель», «Червона шапочка», «Попелюшка», «Дружба кішки і мишки», «Заєць та їжак», «Вовк і семеро козенят», «Бременські вуличні музиканти», «Шість лебедів», «Шестеро увесь світ обійдуть», «Гензель і Гретель», «Три ледарі», «Розумна Ельза», «Дурень Ганс», «Семеро хоробрих», «Старий дід і внучок», «Невдячний син», «Розумна дочка селянська».

Колектив бібліотеки-філіалу № 3 та її маленькі читачі завітали у гості до братів Грімм. Вгадували назви їхніх казок за ілюстраціями, відповідали на запитання вікторини, знайомилися з казковими героями, і, звісно ж, читали казку.

Всі новини
План роботи
24.01.2022 – 30.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія