Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Усі дорослі спершу були дітьми

28.05.20, 15:04

Усі-бо дорослі спершу були дітьми,

хоч мало хто з них про те пам’ятає.

Антуан де Сент-Екзюпері

Не випадково саме на перший день червня припадає святкування Міжнародного дня захисту дітей, бо літо – найулюбленіша пора всіх дітлахів світу. Вперше на офіційному рівні це свято відзначали в далекому1950-му році. Тоді Організація об’єднаних націй підтримала ініціативу Міжнародної федерації жінок та оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Проведемо нескладні арифметичні підрахунки і зрозуміємо, що цього року у дитячого свята ювілей – 70 років. Як на наш, людський вік, то зовсім не дитяча дата! За ці роки багато чого змінилося у нашому житті, виросло не одне покоління, але турбота про дітей та усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих у наш час актуальні, як ніколи.

Пам’ятаєте, як у дитинстві нам хотілося щонайшвидше стати дорослими. І ми виросли, і дуже швидко виросли, і так само швидко забули про те, як то – бути дитиною. І, що найгірше, інколи забуваємо, що наші діти – то діти. Бо ми хочемо бачити їх чемними та слухняними хлопчиками й дівчатками, а це те саме, що вимагати від них бути дорослими.

Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №1 пропонують вам напередодні свята згадати мудрі дитячі книги, які варто прочитати чи перечитати, і нам, дорослим, бо книги для дітей насправді не лише для них. І нові грані вже знайомих історій, неочікувані відкриття і надзвичайна, як для дитячої літератури, глибина підтекстів – усе це часом несподівано виринає на сторінках дитячої книжки.

То ж – дитячі книги можна читати і дорослим, а часом навіть треба. А ще варто пам’ятати про ту дитину, що живе всередині кожного з нас і не забувати, що наші діти – то просто діти, які найбільше в світі потребують нашої любові та підтримки.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія