Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Урочиста лінійка до Дня народження Панаса Мирного

14.05.18, 14:39

13 травня 2018 року – 169 років від дня народження класика української літератури, письменника-реаліста, людини великої душі Панаса Мирного.

Життя Панаса Рудченка не було багатим на зовнішні події. Вже з 14 років він змушений був тягти чиновницьку лямку, як і його батько. Проте юнацькі щоденники розкривають прагнення Панаса осмислити життя, дати власну оцінку подіям і явищам навколишнього світу. На цей час припадають його перші пошуки на ниві літературної творчості.

Незважаючи на всі життєві труднощі, Панас Якович невтомно працював на благо рідної України. І своїм прикладом показав, що лише праця може вирвати країну з убогості, вивести її в число передових держав. Замислюючись над майбутнім, він відкидає навіть думку про те, аби «слави досягти письменством». «Уся моя слава – Україна, якби я їй добра хоч на макове зернятко приніс, це мені – і слава, я більшої не хочу...». Проникливі твори народного письменника з часом стали хрестоматійними, увійшовши до класики української літератури.

14 травня з ініціативи науковців Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного та педагогічного колективу загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного влаштовано урочисту лінійку до Дня народження письменника.

Вклонитися пам’яті письменника прийшли вчителі та учні загальноосвітньої школи №8, співробітники обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного.

Присутні послухали виступ наукового співробітника музею Водолазської Нелі Валеріївни про життя письменника у Полтаві. Директорка загальноосвітньої школи №8 Богодиста Світлана Павлівна розповіла про творчий шлях видатного полтавця. Діти прочитали вірші, присвячені Панасові Мирному.

Постать видатного українця, автора відомих ще зі школи творів «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» та «Повія» викликає цікавість в літераторів, науковців та краєзнавців і досі. В доробку письменника окрім прози є понад 600 віршів. А його п’єса «Лимерівна» мала великий успіх на сцені тодішнього полтавського театру.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія