Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Український вінок – краса і традиції сплелись воєдино

22.11.22, 09:44

Неможливо уявити українку без яскравого вінка на голові. Сплетений із запашних трав і ніжних квітів, прикрашений різнокольоровими стрічками, такий, що має особливий зміст і наділений захисною силою, український вінок – один із найдавніших символів нашої країни. Жінки із покоління в покоління передавали свої знання про традиції народу наступним поколінням. Про значення цього атрибуту української символіки читачам бібліотеки-філії №5 та внутрішньо переміщеним особам розповіла науковий співробітник відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського Катерина Штепа на інтерактивному етнографічному заході «Вінок – захисне коло з правіків».

Зустріч розпочалася театралізованим дійством за участю завідуючого сектором соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки ПМТГ Олексія Орла. Пані Катерина зробила екскурс в історію вінків. Український дівочий вінок то не просто прикраса, а сильний оберіг від зурочення. Також він символізує чистоту та є невід’ємним атрибутом дівування. Зазвичай, в кожному регіоні були свої, власні, не схожі на інші вінки: вінок – шнур, площинний, звитий, комбінований, парафіновий, восковий.

Вінки прикрашали дівочі голови та використовувались в традиційних обрядах, їх зберігали за образами, як, скажемо, весільний, який був найголовнішим в житті кожної дівчини і наділявся особливою силою оберегу. Присутні дізналися про весільні традиції на Зіньківщині нашого краю та побачили ці весільні аксесуари з експонатів нашого музею.

І сьогодні український віночок не втрачає своєї значущості. Молоді дівчата, одягнувши вишиванку, часто прикрашають себе вінками. Отже, традиції нашого народу не тільки відроджуються, а й підтримуються

Всі новини
План роботи
27.11.2023 – 03.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія