Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Українські традиції

16.09.20, 14:41

В рамках п’ятого ювілейного урбаністично–культурного фестивалю «Майстерня міста» 14 вересня 2020 року в читальному залі бібліотеки-філіалу №5 проходив майстер-клас «Покрова, Покровонько, покрий мені головоньку».

Наукова співробітниця відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Катерина Штепа навчала читачів бібліотеки виготовленню квітів до весільного вінка. З великою цікавістю гості бібліотеки слухали розповідь пані Катерини про традиції українського весілля, особливо в селах Зіньківського району на Полтавщині, які відбувалися після свята Покрови.

Належна увага була приділена історії виготовлення символу нареченої : «Весільний віночок робили так щоб не зів’яв, аби не зів’яло щастя. Єдине живе - листя барвінку, бо воно не в’яне».

В ХІХ столітті вінки робили із різнокольорового паперу і «золотої» фольги. ХХ століття внесло свої корективи у виготовлення: сухоцвіти, кукурудзиння, лико із липи, тканини. Про традиції українського весілля не забувають і зараз. На яскраві красиві квіти-гвоздики перетворювався кольоровий папір у вправних жіночих руках на майстер-класі.

А ще всі присутні познайомилися із приватною колекцією весільних вінків Катерини Штепи та виставкою по рукоділлю, яку підготували працівники бібліотеки.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія