Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Українське народне вбрання: традиції наших предків

30.05.23, 13:54

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулось етнографічне дійство «Файні коралі у кралі. Українське народне вбрання: традиції наших предків».
Одяг народу тісно поєднаний із його історією. Це спосіб пізнати людину без слів. Убрання мало не лише практичне, а і культурне та соціальне значення. Одяг символічно вважався другим тілом. Кожну конкретну націю визнають самобутньою за певними критеріями, які вирізняють її з-поміж інших. В світлі останнього історичного періоду в Україні, який ознаменувався різким і болючим відділенням від штучної культури “совка”, розпочався закономірний процес відтворення національної пам’яті. Тож цілком природньо, що дедалі більшу увагу приковують сфери буття, які так чи інакше вважаються традиційними, рідними і особливими саме для українського народу.
Національну ідентичність визначають за різними якісними показниками: історія, мова, побут, архітектура тощо. Не меншої цікавості заслуговує і мистецтво оточувати себе красою. А ще краще – носити цю незбагненну красу просто на власному тілі.
Дякуємо ковалеві та колекціонерові, лауреату премії імені Панаса Мирного Анатолію Фіктянову за цікаву презентацію – виставку дукачів! Дякуємо всім, хто приєднався до нас!

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія