Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Українська народна вибійка - майстерність із глибини віків

15.03.23, 10:37


У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбувся етнографічний захід із майстер-класом «Українська графіка на полотні». Захід проводився у рамках музейного проєкту "Барби натхнення : творча майстерня в музеї".
Разом з гістьми намагалися пізнати краплинку дивовижного світу наших предків, який, на жаль, забуваємо. Про що йшла мова? Про майстерність із глибини віків - унікальне, дивовижне ремесло в традиційному мистецтві українців – народну графіку.
Вибійка (вибивання, набійка, пейстра, пейстря, друкування, мальованка, димка, синильниця) – це декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів особливим методом. Ця техніка була популярна серед сільського населення України. Вона дозволяла зробити тканину, схожу на фабричну, нанести будь-який малюнок, менш трудомістким способом ніж, наприклад, вишивка, що значно полегшувало працю жінок. З вибійчаної тканини шили спідниці (димки), фартухи, хустки, рушники, наволочки. Техніка виготовлення вибійки винайдена ще у перших століттях нашої ери.
Захоплює дух оця властивість наших прародичів-українців – створювати з щось особливе і наповнювати красою цей світ.
Про ці дивовижні скарби нашого народу говорили з Марією Пісцовою, завідувачкою етнографічного відділу Полтавського обласного краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
На заході ми стали на кілька годин «димкарями»-професіоналами та разом з гостями створювали ексклюзивні екологічні торбинки, декоруючи їх в стилі народної графіки.
Дякуємо за небайдужість усім, хто творив разом із нами!



Всі новини
План роботи
26.02.2024 – 03.03.2024
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія