Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Українська класика в українській хаті» у меморільному комплексі-садибі І. П. Котляревського з нагоди відзначення Шевченківських днів

11.03.19, 08:16

Для Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського березень - це місяць пошанування пам’яті Великого Кобзаря. Адже саме Тарас Григорович назвав нашого Івана Петровича «батьком української літератури» та пророкував йому літературне безсмертя. На жаль, за життя, вони так і не зустрілися, хоча прагнули до цього.

Нагода відвідати Полтаву трапилась Шевченку влітку 1845 року. Досьогодні у нашому місті збереглися ті пам’ятки, котрі Т.Г. Шевченко оглядав та малював: Хрестовоздвиженський монастир та хата І.П.Котляревського.

Саме цей акварельний малюнок 50 років тому ліг в основу реконструкції історичної пам’ятки ХVІІІ ст. – садиби І.П.Котляревського, яка і зберігає у своїх реліквіях до цього часу пам’ять про двох великих українських митців. Сила творів цих українців у любові до свого народу та рідної землі, у прагненні показати всьому світу українську літературу та український театр.

Музична програма «Українська класика в українській хаті» підготовлена викладачами та вихованцями Полтавської дитячої музичної школи №3, які є добрими друзями нашого музею.

Розуміючи, що всіх бажаючих насолодитись музикою, світлиця музею не в змозі прийняти, співробітники музею запропонували новий формат своїх заходів – трансляцію в режимі он-лайн. І нам це вдалося. Всі, хто любить наш музей, цінує мистецтво та є шанувальником українського слова може переглянути цей захід на сторінці Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського.

Музика не має мови, її всі відчувають серцем! І сьогодні своє серце ми відкриваємо через мережу інтернет. Зробимо своє життя більш доступнішим до яскравих і незабутніх миттєвостей життя разом!

Всі новини
План роботи
26.02.2024 – 03.03.2024
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія