Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Учасницею літературного онлайн-чаювання стала поетеса Оксана Гиз з Італії

25.05.20, 09:20

Вдячна Вам за запрошення до цього літературного чаювання, - написала поетеса Оксана Гиз з Італії. - Цікаво і пізнавально. Прочитала всі вірші опубліковані у цьому дописі, багато почерпнула для себе. Респект Вам!

Пані Оксана Гиз, котра охоче взяла участь у літературному онлайн-чаюванні творчих людей, яке під час карантину у віртуалі відбулося в полтавській міській бібліотеці-філіалі №2, родом із Львівщини, з міста Трускавця.

Навчалася Оксана в Дрогобицькому педагогічному університеті на кафедрі філології. Після закінчення навчання працювала на тій же кафедрі, а потім - вчителем зарубіжної літератури в середній школі №1 міста Трускавця. 32 роки цієї роботи.. А після того - ось уже 12 років Оксана Гиз живе в Італії.

- Вірші пишу ще з дитинства, - розповіла про себе Оксана. -Ще й досі пам’ятаю один зі своїх дитячих віршів, який був опублікований в районній газеті. Потім було ще декілька публікацій. Але загалом вірші пишу для себе, для душі… Пишу те, що говорить мені душа ( може це і високопарно сказано, але й справді так). Діти мої зібрали всі мої вірші і вирішили видати збірочку. Надіюся, що скоро моя перша книжка побачить світ...

Оксана Гиз представила учасникам літературного онлайн-чаювання, яке проходило в рамках проекту «Творчий ковчег Полтава», два свої вірші – справді дуже душевні. У кожному з цих віршів є творча знахідка. Вірш «Ось і вечір настав» - з філософським змістом і мудрою порадою людям вірити в себе. Вірш «Якби ти знав» пронизаний світлим смутком і ностальгійними почуттями. Пропонуємо цей вірші вашій увазі, шановні відвідувачі сайту.

Якби ти знав…

Якби ти знав, як мріється під вечір,

Під запах кави і вітри з віконних рам.

Коли раптово і якось недоречно

Ліхтар розігрує переді мною сцени драм.

Якби ти знав про несказанну ніжність,

Яка сильніша за мене у стократ.

Я загубилась поміж довгих тижнів

В чеканні, в роздумах, в думках.

Якби ти знав скільки в житті моєму

З тобою є пов’язаних надій.

Якби ж ти знав...

Ти б точно не дозволив

Бути між стін і рам одній.

Оксана Гиз

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія