Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

У світі літературних премій. Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен 2022 року та її український номінант

12.11.21, 09:36

Нещодавно під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили номінантів на Меморіальну премію імені Астрід Ліндґрен 2022 року. Загалом на премію номінували 282 кандидатів з 71 країни. Сашко Дерманський став єдиним представником України. Переможця премії оголосять 22 березня у Стокгольмі.

Сашко Дерманський − дитячий письменник, член Національної спілки письменників України. Деякі твори вийшли під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року видавництво «Теза» видало його першу книжку — повість-казку «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».

Твори письменника рекомендувало Міністерство освіти і науки України для читання в молодшій і середній школі. Також він став одним із авторів сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського. Загалом видав 38 книжок, 6 аудіокниг та 2 інтерактивні книжки для дітей. Неодноразово автор отримував літературні нагороди, серед яких «Коронація слова», «Книга року ВВС».

1

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен — шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Її заснував шведський уряд 2002 року з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі і зробити її доступнішою для дітей. Премію вручають щороку. Призовий фонд – 5 мільйонів шведських крон (513 тис. доларів = 450 тис. євро).

Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, бібліотекарі чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Астрід Ліндґрен.

Рішення про висунення кандидатур приймає журі на основі подання різних організацій. Переможця також визначає журі, до складу якого входять 12 осіб. Це експерти з дитячої літератури, автори, ілюстратори, бібліотекарі та критики. Серед членів журі є також один представник родини Ліндґрен.

Працівники міських бібліотек вітають Сашка Дерманського, адже номінування на таку престижну премію у галузі дитячої літератури — це, в першу чергу, довіра і визнання автора у рідній країні та презентація сучасної української дитячої літератури у світі; та бажають подальших творчих злетів, невтомного письменницького пера!

2

Всі новини
План роботи
17.01.2022 – 23.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія