Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Цьогорічна переможниця Міжнародної Букерівської премії - 2022

05.08.22, 09:39

Працівники сектору соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади розкажуть вам про цьогорічну переможницю Міжнародної Букерівської премії 2022 року.

Премію отримала письменниця з Індії Гітанджалі Шрі.

Її роман «Піщана гробниця» на 725 сторінок став першою в історії премії книгою, яка була написана мовою гінді та потрапила до шорт-листа номінантів.

Сюжет «Піщаної гробниці» розгортається на півночі Індії і розповідає про пригоди 80-річної жінки, життя якої кардинально змінюється після смерті чоловіка.

«Це блискучий роман про Індію та її поділ. Завдяки чарівній жвавості та співчуттю в ньому сплітаються в калейдоскопічне ціле юність і старість, чоловіче та жіноче, сім’я та нація», — прокоментував вибір переможця голова журі Букерівської премії Френк Вайн.

«За мною і цією книгою – багата та процвітаюча літературна традиція гінді, та інших східноазіатських мов. Світова література стане багатшою від визнання найкращих авторів на цих мовах», – сказала Гітанджалі Шрі під час своєї промови.

Гітанджалі Шрі є авторкою трьох романів і кількох збірок оповідань, а її роман перекладено англійською, французькою, німецькою, сербською та корейською мовами.

Роман Шрі змагався за першість з іншими авторами, які потрапили до шорт-листу премії:

· «Небеса» Міеко Кавакамі;

· «Олена знає» Клаудія Піньейро;

· «Нова назва: септологія VI-VII» Джон Фосс;

· «Книги Якова» Ольга Токарчук;

· «Піщана гробниця» Гітанджалі Шрі;

· «Проклятий зайчик» Бора Чунг.

Приз за роман письменниця розділить із американською перекладачкою «Піщаної гробниці» Дейзі Рокуелл. Авторка та перекладач отримають винагороду у 50 тисяч фунтів стерлінгів (майже 2 мільйони гривень або приблизно $68 тис.), яку мають поділити між собою.

Працівники бібліотек-філій Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади бажають пані Гітанджалі Шрі міцного здоров’я, творчих успіхів, цікавих ідей, захоплюючих сюжетів та з нетерпінням чекають нових літературних шедеврів.

Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія