Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Цінний подарунок

09.04.21, 08:50

Колишня наша читачка, золота медалістка ЗОШ №19, Наталія Пошивайло (між іншим, родичка відомих гончарів з Опішні), нині проживає в Австралії. З 2009 до 2013 року Наталія очолювала Об’єднання українців у Новій Зеландії. Мала справу з тими, хто творив українську історію в цьому краї і вона стала частиною цього циклічного оновлення.

Українські громади росли та об’єднувалися, знаходили власний шлях у новій країні, випустили єдину у світі марку та посадили парк на честь вшанування жертв Голодомору. Єдине - бракувало українських книг, музики, шкіл та священників.

І ось перед нами книга-спогад, автором і меценатом видання є Наталія Пошивайло-Таулер. Ці мемуари їй передав Василь Креховець у 2008 році. В них Марія, дружина Василя Креховця, писала про те, як зростала у мальовничому селі на Полтавщині, на початку ХХ століття, і навіть, не здогадуючись, які випробування готує їй доля. Буревій епохальних змін закрутив Україну, дівчину та її сільську родину й переніс через трагедію Голодомору, втрату близьких і аж до німецьких таборів. Після семи років поневірянь з чоловіком та сином, довелося переїхати до Нової Зеландії й наново творити своє майбутнє. Мусила пройти вогонь і воду аж на кінці світу...

Шановні друзі! Книга унікальна та надзвичайно зворушлива. Як саме життя. Запрошуємо до читання!

Всі новини
План роботи
17.01.2022 – 23.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія