Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Татусі та діти – європейський досвід та шлях у майбуття

17.06.21, 09:24

У Подільському районі нашого квітучого міста було шумно та гамірно, панувала святкова атмосфера. Святково вбрані татусі та веселі, невгамовні діти поспішали до бібліотеки-філіалу №2 Полтавської МЦБС. Саме сьогодні (напередодні Дня Батька) у Полтаві відбулось відкриття першого в місті «Тато – хабу».

Такий клуб для татусів створено в межах міжнародного проекту «Трамплін до рівності», що імплементується фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Перехід від статусу «батька-годувальника» до емоційно-залученого тата – досить довгий та складний процес. Проект школи підтримки татусів «Тато – хаб» впроваджується ще в п’яти країнах світу. За словами представників Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, полтавський «Тато – хаб» є восьмим в Україні. До кінця цього року планують відкрити ще два українських «Тато – хаби». В створеному просторі школи татусі матимуть змогу індивідуально проконсультуватись у психологів, взяти участь у різноманітних заходах, а також долучитись до онлайн проектів. На святкове відкриття завітали перша леді України Олена Зеленська, та Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, який поділився європейським досвідом.

«Дуже приємно сьогодні бути на відкритті полтавського «Тато – хабу». Чудово, що на наших очах так багато змінюється у питаннях батьківства – нещодавно прийнято закон, який дозволяє татові йти у декретну відпустку. Все більше ми порушуємо тему про рівноцінні обов’язки у родині. Це важливо, адже 80% українських чоловіків шкодують, що мало часу проводили з дітьми, коли вони були маленькими. І навпаки, діти, яких активно виховують батьки, зростають впевненішими і більш успішними у навчанні. Хочу, аби цей «Тато – хаб» допоміг полтавським родинам бути щасливішими» – сказала перша леді.Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія