Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Свято вишиванки у бібліотеці

19.05.17, 15:27

18 травня в бібліотеці-філії №7 відбулося Свято вишиванки.

Його відкрили виконанням української пісні учасники бібліотечного гуртка "Веселі всезнайки" - учні 4-Б класу гімназії №32 у вишиванках. Чудові вишивки перетворили бібліотеку на святкову виставкову залу. Свої роботи представили учасниці бібліотечного гуртка "Українські вечорниці", завідувачка бібліотеки Людмила Заливча, яка веде цей гурток, друзі бібліотеки - знані майстрині Віра Гордівська, Світлана Гагієва, Зоя Коваленко.

Бібліотечні активісти принесли сімейні реліквії – старовинні вишиті сорочки, рушники тощо. Координатор проекту "Образ і слово Кобзаря у вишивці", над реалізацією якого за заповітом майстра орнаментів Григорія Кисіля працюють вишивальниці з Полтавської й Черкаської областей, Катерина Калініченко презентувала вишиті портрети Тараса Шевченка і слова з його віршів. Участь у цьому проекті беруть і учасниці гуртка "Українські вечорниці". Величезний рушник, що вишивається колективно для українських бійців, які захищають Вітчизну на східних рубежах, як оберіг, розмістили поряд з маскувальною сіткою, яку плетуть для наших захисників бібліотечні волонтери. Учасники свята ознайомилися з книжковою виставкою, де працівники бібліотеки зібрали багато рекомендацій з технік вишивання, схем, шрифтів, наукових розвідок по розвитку мистецтва вишивки в Україні. Знавець вишивки Світлана Гагієва розповіла про особливості полтавської вишивки в давнину і сьогодні.

На святі виступили солісти самодіяльних колективів. Долучилися до виконання пісень і деякі глядачі. 86-річна вишивальниця Юлія Карпова, яка в молодості співала в Черкаському народному хорі, виконала арію Наталки Полтавки.
Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія