Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Слово Глузмана

21.04.23, 16:00


Полтаву відвідав Семен Глузман, лікар-психіатр, правозахисник, колишній дисидент та політв’язень радянських таборів. До нашого міста приїхав на запрошення свого друга та колеги Віталія Закладного. У міських музейних закладах виступи видатного гостя зібрали великі аудиторії. Сьогодні, 21 квітня, його слухали у музеї Володимира Короленка.
На початку зустрічі квартет викладачів Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Р.П. Кириченко подарував чудові класичні мелодії.
Дякуючи за музичний подарунок, Семен Фішельович пригадав, як в дитинстві його вчили грі на скрипочці, але тоді він більше любив дворовий футбол. Жагу до музики став відчувати пізніше, коли молодою людиною опинився на 10 років у в’язницях і таборах: ні за чим так не сумував, як за музикою.
Про Володимира Короленка йому розповідав батько, корінний киянин, професор медицини. Ще хлопчиком Семен знав про процес М.Бейліса, про те, що єврея, якого звинуватили у ритуальному вбивстві в 1913 р., захистив Короленко своїми публікаціями у пресі та українські засідателі – судді, котрі винесли виправдувальний вирок, і що Короленко захищав не лише євреїв. А зараз прийшов час захищати й самого Короленка від безпідставних обвинувачень, що й намагається робити сучасний український правозахисник Глузман.
На зустрічі було презентовано книгу «Нетлінні авторитети Полтавщини» – про 10 видатних особистостей нашого краю: Паїсія Величковського, Івана Котляревського, Симона Петлюру, Володимира Короленка та інших. Післямову до видання написав Семен Глузман.
Науковці музею презентували розповідь про Короленка.
На згадку про зустріч гостю подарували книги про Короленка провідного наукового співробітника Людмили Ольховської та кизилове варення. Семен Фішельович відповів, що мріяв би, якби це було можливо, зустрітися із самим Короленком, це б була подія всього його життя.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія