Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Скарбниця духовних надбань»

19.05.17, 15:00

З нагоди професійного свята — Міжнародного дня музеїв, який щорічно відзначається 18 травня, у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського відбувся культурно-просвітницький захід “Скарбниця духовних надбань”.

На гостини до музею цього дня завітали студенти Полтавського інституту економіки і права. До уваги молоді була запропонована цікава розповідь про унікальні музейні надбання, що складають осердя фондової збірки. Це скарби, що мають загальнонаціональне значення і потребують особливих вимог щодо їх збереження та експонування. Студенти мали змогу побачити рукописи творів І.П. Котляревського, автограф письменника на прижиттєвому виданні “Енеїди” 1809р., томик “Енеїди”, що побував на Північному полюсі, унікальні першодруки творів письменника. Цю цікаву мандрівку у світ музейних раритетів провела провідний науковий співробітник музею Стороха Є.В.

Твори І.П. Котляревського склали б честь будь-якій європейській літературі. Ще за життя автора вони були відомі за межами України, видавались окремими частинами в багатьох європейських країнах. Про популярність творчості І.Котляревського у зарубіжжі розповіла гостям музею старший науковий співробітник літературно-меморіального музею І.Котляревського Скриль В.І., а студенти, запрошені на зустріч, розповіли біографію нашого славного земляка німецькою та англійською мовами. Також до уваги студентів був запропонований перегляд виставки світлин “Полтава:війна і мир”

Відвідування музею це завжди цікаві зустрічі і відкритя, причетність до духовних надбань рідного народу. В цьому вкотре переконались студенти, що відвідали музей цього дня.
Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія