Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Шевченко з нами - сьогодні і завжди

12.03.20, 08:53

На честь 206-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, велетня духу і співця народної свободи, у бібліотеках міста користувачам запропонували низку заходів, які відрізняються неординарністю і творчим задумом. Так, у бібліотеці-філіалі №1 створили віртуальну виставку «На шляху до Кобзаря», яка дає можливість ознайомитися з широкою палітрою книг про великого митця навіть тими, яких немає в фонді бібліотеки.

Натомість в бібліотеці-філіалі №4 відбувся Шевченківський день, головним задумом якого було розповісти про Тараса Григоровича як про людину, яка зробила сама себе. Говорячи сучасною мовою, історія життя Кобзаря – це історія успіху. Родзинкою Дня стала виставка унікальної колекції листівок та конвертів із зображенням Кобзаря, яку зібрав наш відомий земляк Василь Григорович Лазарович, почесний професор УМСА.

Найстаріше видання його колекції датоване 1958 роком.
Акцію «Відкрий «Кобзар» організували в бібліотеці – філіалі № 5. Відвідувачів бібліотеки запрошували до книжкової виставки, де експонувалися різноманітні видання про життя та творчість великого поета, зокрема «Кобзарі» різних років видань, такі як фототипічне видання унікального позацензурного примірника 1840 року та ін.. Особливу цікавість викликала книга Тараса Шевченка «Вибрані твори» 1939 р., за печатками на титульній сторінці якої можна простежити долю книги майже за 80 років.
Знайомі нам з дитинства вірші Тараса Григоровича лунали в цей день в бібліотеці з іноземним акцентом: адже постійними читачами бібліотеки-філіалу №5 є вихідці з Марокко та Нігерії, які навчаються в нашому місті. Бібліотекарі розповідали їм про Тараса Шевченка, знайомили з його творчістю. А іноземці начебто смакували Тарасовим поетичним словом, читаючи вголос його вірші.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія