Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Щедра осінь на Садибі Івана Котляревського

09.11.15, 11:33

Милий кожному українському серцю куточок старосвітської Полтави Садиба Івана Котляревського приваблює відвідувачів будь-якої пори року.

Весна, літо проминають тут як у райському саду, залиті небом і сонцем. Дбайлива ж господарка-осінь привітна по-своєму. Вона розфарбувала все у багряно-жовті кольори і запрошує гостей помилуватись своїми дарами. Заплівшись на тин, виблискують пузатими черевами гарбузи, дозрілі кетяги калини, чорнобривці, айстри, морозець стоять у чудових різнокольорових шатах ще не прибиті першими приморозками. Із-за паркану “вітає” всіх соняшник, що вже зняв свій літній жовтий капелюх і приготував для гостей повний кошик насіння.

На возі біля повітки - мішки з цьогорічним збіжжям, біля колодязя поскрипує “журавель” в передчутті холодів.

Кухня - теплий етнографічний куточок музею з неповторним ароматом старовини — українською піччю, мисниками з нескладною, але вишуканою різьбою, дерев’яним та глиняним посудом - восени також набуває особливої привабливості. Адже повсюди тут чутно гіркуватий запах лікарських трав, як і раніше, під рукою у господині розвішані здобутки урожаю — в’язанки цибулі, перцю і часнику.

Все це створює відчуття справжності і непідробності, атмосферу, близьку і милу кожному серцю, куди хочеться повернутися знову і знову, щоб наповнити душу відчуттям гармонії і краси.

Запрошуємо усіх полтавців та гостей міста відчути аромат епохи Івана Котляревського, доторкнутись до унікальних меморіальних речей письменника, поринути в казковий світ старосвітської Полтави, де і донині живе душа видатного земляка.


Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія