Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Реалізація проектів-переможців міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)»

10.12.21, 11:15

У 2021 році Департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради здійснив реалізацію трьох проектів-переможців міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)»: «ЛітОрбіта «Письменницькі таємниці», Відкритий етнофестиваль фольклорного та народно-сценічного танцю «Етнокультурна мозаїка» та Фестиваль вуличної їжі «SADU BEST FOOD FEST».

Проект «ЛітОрбіта «Письменницькі таємниці» (автор – Світлана Малиш) відбувався впродовж липня-грудня цього року на базі бібліотек-філіалів Полтавської міської централізованої бібліотечної системи. Ідея проекту полягала в промоції читання та читацької культури серед громади міста, заохоченні до читання якомога більше соціальних груп, а також згуртуванні уваги полтавців на кращих творах сучасної української літератури і популяризації якісних і знакових видань українських видавництв.

В рамках реалізації проекту Полтаву відвідали українські автори: О.Клименко (Олаф Клеменсен), Гнатко Дарина, Белімова Тетяна, Іванцова Міла, Саліпа Ольга, Дерманський Сашко, Призинчук Світлана, Артеменко Марія, Андрусяк Іван.

В бібліотеках міста відбулося 37 зустрічей з користувачами, які відвідало 1130 осіб. Моніторинг відгуків полтавців про заходи свідчить, що ця цифра могла бути набагато більшою, але карантинні обмеження не дозволили значно розширити коло їх учасників.

23 вересня 2021 року в рамках відзначення Дня міста була організована Літературна галерея просто неба. Під час поетичного вернісажу виступали відомі в місті та поза його межами поет і прозаїк Михайло Любивий, поетеса, гумористка й оповідач Ніна Гриб, лауреатка регіональних літературно-мистецьких премій Надія Гринь, залюблена в українське слово Олена Кульчий.

Реалізація проекту дала можливість продемонструвати відкритість, комфортність полтавських бібліотек і креативність їх працівників.

Проект «Відкритий етнофестиваль фольклорного та народно-сценічного танцю «Етнокультурна мозаїка» (автор – Лілія Довганюк) був реалізований 20 листопада 2021 року у КП «Палац дозвілля».

Проект покликаний популяризувати українські традиції, звичаї та обряди серед дітей то молоді.

На сцені «Палацу дозвілля» зібралися кращі з кращих хореографічних колективів з різних куточків України, загалом 252 учасника.

До роботи у журі були запрошені провідні фахівці у галузі культури і найвідоміші діячі хореографічного мистецтва, які з радістю поділилися своїм досвідом і знаннями з юними обдаруваннями.

Проект «Фестиваль вуличної їжі «SADU BEST FOOD FEST» (автор – Олена Чірікова-Зоріна) реалізовано у вересні поточного року. 3 та 6 вересня у мікрорайоні «Сади-2» було проведено родинний фестиваль «Сади Fest».

На мешканців мікрорайону чекали концертні програми творчих колективів Центру культури і дозвілля, ростові ляльки, інтерактивні розважальні програми для дітей, шоу мильних бульбашок та смачні солодощі.

Всі новини
План роботи
17.01.2022 – 23.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія