Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Прості речі, які піднімуть вам настрій у похмурий осінній день

19.11.20, 16:00

Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
А листя просить: – Виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим.

(Ліна Костенко)

Багато вважають пізню осінь нудною, та сумною. Мало хто любить цю пору року. Мабуть, це неспроста. В такий час зазвичай ллють холодні дощі , сонця майже не видно, птахи не співають, починає рано темніти. Листя вже геть облетіло, дерева оголилися і нагадують тепер застиглі статуї.

Сірі похмурі хмари затулили небо. Природа готується до сну, позбавляючись від усього зайвого. Безрадісно, як не крути.

В такі дні немає бажання виходити на вулицю. Мокра земля, калюжі – ось що тепер супроводжує кожну прогулянку. Навряд чи вдасться обійтися без гумових чобіт. Єдиний захист від осіннього дощу – парасолька, але і її вивертає пронизливий вітер. Зазвичай людей зовсім не радує погода наприкінці листопада. Але навіть у такій погоді є щось приємне. Приміром, у погану погоду можна почитати книжку, подивитися улюблений фільм разом з друзями або просто дивитися у вікно і мріяти. Іноді навіть в кінці листопада бувають приємні дні: раптом перестає лити дощ і стає трохи тепліше. Перший мороз і сніг лише через кілька днів і можна пройтися без рукавиць. А одного разу вранці ти прокинешся і побачиш, що все скував мороз. Тонким, прозорим, як скло, покриються льодом калюжі. Зима вже на порозі, але поки сніг не випав і осінь ще вважається господинею.

Бібліотекарі бібліотеки філіалу №2 пропонують подивитися презентацію «Прості речі, які піднімуть вам настрій у похмурий осінній день» та зарядитися позитивом.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія