Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Проста історія

02.11.20, 09:00

1936 рік. Її книга викликала справжній фурор серед читачів, хоча сама авторка такого успіху ніколи не розуміла. Про свій твір вона відгукувалася досить скромно: «...це, по суті, проста історія про абсолютно простих людей. Тут немає вишуканого стилю, немає філософії, мінімум опису, немає грандіозних думок, немає прихованих значень, ніякої символіки, нічого сенсаційного – словом, нічого з того, що робило інші романи бестселерами…».

1937 рік. Пулітцерівська премія.

1939 рік. Гучна кінопрем’єра, на якій присутні зірки Голлівуду. Віддалік від кіношних красенів – скромна худенька жінка в капелюшку, яку не помічає шалений натовп. Це – Маргарет Мітчелл, авторка твору, який ще за життя письменниці став класикою американської літератури.

Вона народилась 8 листопада 1900 року в Атланті (штат Джоджія). У шкільні роки писала для учнівського театру п’єси в романтичному стилі. Потім було навчання в Массачусетському коледжі. Але коли у 1919 році помер її наречений, а згодом під час пандемії іспанського грипу і мати, Маргарет була змушена припинити навчання і повернутися додому. Невдовзі вона стала репортером «Атланта Джорнал» – легке і гостре перо Маргарет швидко зробило її одним з провідних журналістів видання.

Її повернення в рідне місто здійснило справжній фурор серед чоловічої частини населення. З чуток, освічена й елегантна красуня отримала від кавалерів мало не чотири десятки пропозицій руки і серця! Але, як часто буває в подібних ситуаціях, обранцем став далеко не найкращий… Маргарет пробула місіс Апшоу недовго. Але й розлученою протрималась не більше року. У 1925 році вона обвінчалася зі скромним і відданим Джоном Маршем, що став їй найкращим другом та порадником. Нарешті в її будинку оселилося тихе щастя.

Вона втомилася від репортерства і вирішила присвятити себе літературі… З першими розділами «Звіяних вітром» знайомила лише чоловіка. Роман був готовий ще до кінця 1920-х років, але Маргарет боялася його оприлюднити. Папки з паперами припадали пилом в коморі.

Новий великий будинок Маршів був центром інтелектуального життя містечка – чимось на зразок літературного салону, до якого одного дня заглянув і один з редакторів видавництва «Макміллан»… Маргарет довго не могла зважитися. Але все ж віддала редактору рукопис. Прочитавши, той відразу зрозумів, що тримає в руках майбутній бестселер. Півроку пішло на доопрацювання роману. Остаточне ім’я героїні – Скарлетт – авторка придумала прямо в редакції.

Але ні слава, ні гроші не принесли письменниці щастя. Фінансові справи приносили тільки втому, на творчість вже не було сил. Додалися проблеми зі здоров’ям…

1949 рік. Коли, здавалося, негаразди залишилися позаду, автомобіль, за кермом якого був п’яний водій, збив Маргарет, яка йшла з чоловіком у кіно. За п’ять днів автор «Звіяних вітром» померла…

Перший український переклад «Звіяних вітром» побачив світ 1992 року у видавництві «Дніпро». Бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС пропонують до вашої уваги декілька простих істин з цієї «простої історії про абсолютно простих людей».

Читаймо, бо ми того варті!

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія