Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Про що вона мовчить», або 248 сторінок на незручні теми

22.07.21, 10:40

«Про що вона мовчить» - книжка, написана жінками для жінок. У цій збірці голоси жінок, які наважилися розповісти свою особисту історію, щоб інші також перестали мовчати. Книжка об’єднала тексти про біль і зцілення, досвід материнства та проживання важкої хвороби, втрату, токсичні стосунки, сексуальність, відстоювання особистих кордонів…

Думками про книжку радо поділилася Слава Світова, письменниця, співзасновниця Creative Women Publishing.

Як з’явилася книжка?

- Спочатку була ідея. Вона народилася ще взимку 2019 року і їй потрібен був час, аби настоятися. Головна мета цієї книжки - щоб по той бік сторінок почули. Аби жінки, які з дня на день носять у собі свої мовчазні історії, розуміли, що вони не самі. Аби ті, хто хоче здатися, не здавалися.

Ваше видавництво зовсім молоде?

- Creative Women Publishing — перше в Україні жіноче видавництво, засноване жінками для жінок. Нас семеро, і всі ми дуже різні. Оскільки жіноче коло передбачає рівність, кожна із нас є головною, у нас немає босси чи найголовнішої директорки.

Ви вирішили частину книг подарувати?

- Коли народилася ідея книжки, ми вирішили подарувати частину накладу організаціям, через які вона стане доступною більшій кількості жінок. 500 видань передали в бібліотеки, притулки для постраждалих від насильства та жіночі організації. У такий спосіб ми хочемо підтримати жінок, які опинилися у складних життєвих ситуаціях.

Як обирали авторок?

- По суті, це було жіноче коло. Спершу запросили найближчих, тих, із ким були знайомі особисто і в кого, як ми знали, точно були важливі меседжі, якими вони б захотіли поділитися. Вже потім поволі розширювали це коло і зверталися до жінок, яких читали і знали в інформаційному просторі. Ми намагалися охопити різні сфери… Сподіваємося, що нам це вдалося, бо серед наших авторок є альпіністка, мінометниця, плюс-модель, орнітологиня, гінекологиня, науковиця, акторка, реперка, сценаристка та багато інших.

Ви вірите в силу КНИГИ?

- Розуміємо, що одні книжки не можуть змінити світ. Але думки, ідеї, обговорення, дії і люди точно його змінять. Чому б для початку не перестати вдавати, що незручного для нас у світі не існує, а почати читати про це, обговорювати це, актуалізовувати те чи інше питання. Тоді воно не здаватиметься таким страшним і загрозливим, тоді з ним можна буде щось зробити.

Дякуємо Славі Світовій за розмову, а видавництву Creative Women Publishing – за подарунок та вибір нашої бібліотеки.

Всі новини
План роботи
24.01.2022 – 30.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія