Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Пригоди Марка у княжому Києві»

08.09.23, 10:59


Для підростаючого покоління та шанувальників старовини з’явилась книжкова новинка – «Пригоди Марка у княжому Києві» від відомого столичного археолога, автора монографій та наукових видань з археології Києва княжої доби, археолога, що досліджує столицю вже майже чверть століття, кандидата історичних наук, завідувача науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Сергія Тараненко.
Про історію створення книги та книжкову новинку розкажуть у публікації працівники Центральної бібліотеки.
У книзі розповідається про те, як хлопчик Марко завдяки зачарованому персню вирушає у мандрівку часом – на 800 років у минуле. Юний киянин мандрує містом саме за тими локаціями, які відомі з археологічних розкопок.
У книжці багато кольорових ілюстрацій, у основі яких — наукові реконструкції жител, садиб, фортифікації та монументальної архітектури Києва X-XIII століть, зокрема й артефакти з колекції Національного музею історії України.
Цікава передісторія створення цієї книги. Якось прогулюючись містом із 12-річним сином, археолог почув від нього, що підручники з історії нецікаві, а про Київ руського часу читати нудно. Тоді Сергій пообіцяв, що напише книжку для сина та його ровесників, яку читатимуть із захопленням. І лише за кілька років виконав обіцянку і втілив її у «Пригодах Марка у княжому Києві».
З книжкою можна гуляти, як із гідом. Детальні шляхи княжим Києвом описані на сайті, який розробили спеціально для цього видання (https://prygodymarkakyiv.wixsite.com/prygody-marka-kyiv). Посилання на електронну карту з маршрутами героїв є і всередині книжки.
Для сучасних підлітків у книжці є понад 140 QR-кодів. За переходом – довідкова й допоміжна інформація про пам’ятки. Наприклад, один із QR-кодів розповідає про те, де раніше стояв язичницький храм Волоса на Подолі. Видання також переклали англійською мовою, вичитували британські редактори. Тому з цією книжкою можна вчити ще й англійську.
«Я прагнув, щоб створена мною книга несла певний посил: описана у книжці доба – це те, чим ми можемо пишатися. Особливо нині, коли наші воїни воюють проти окупантів. Я намагався так прописати сюжет, щоб можна було зрозуміти, що ворог і тоді, і нині для нас один – орда, яка прийшла з Рязані, Мурома, чи Володимира-на-Клязьмі. Бо українці зараз б’ються не тільки за свої життя, а й за свою історію... Ця книга-підказка на допомогу нашим дітям — майбутньому незалежної України із власною історією», - як зазначив автор.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія