Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Презентація виставки «Освіта Полтавської губернії в документах, фотографіях, листівках» з приватної колекції О. Петренка

19.10.21, 15:17

Кожна країна, що дбає про своє майбутнє, перш за все турбується про освіту та виховання своїх юних громадян.

На Полтавщині здавна існували приватні, дяківські та церковні школи.

Але саме з набуттям статусу губернії на Полтавщині система освітніх закладів починає стрімко розвиватись. Для розвитку освіти на поч. ХІХ ст. велике значення мав указ Малоросійського генерал-губернатора кн. О. Б. Куракіна від 20.06.1803 р. про заснування училищ у всіх повітах, а у Полтаві – гімназії. Директором училищ Полтавської губернії було призначено відомого поета і драматурга Василя Капніста.

Власник унікальної колекції матеріалів з історії полтавської освіти та її представників (вихованців та педагогів) О. М. Петренко люб’язно передав до виставкової експозиції значний за обсягом масив документів – світлини, альбоми світлин випускників навчальних закладів губернії, нагородні документи, котрі наразі є рідкісними взірцями, що дозволяють бачити у деталях систему освіти та критерії представлення до відзнак. До того ж можна бачити значну кількість портретів полтавських педагогів, котрі формували історію полтавської освіти кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

Атестати та свідоцтва про закінчення губернських навчальних закладів різних рівнів учнями різних станів зафіксували сторінки доль представників попередніх поколінь наших краян.

Поштові листівки поч. ХХ ст. із зображенням шкіл, гімназій, училищ Полтавської губернії вдало доповнюють «освітянську» експозицію.

Раритети з колекції О. М. Петренка, експоновані на виставці, – це справжній скарб, орієнтований на вивчення музейниками, краєзнавцями, викладачами, – усіма, хто цікавиться історією рідного краю.

Виставка діятиме протягом місяця – до середини листопада 2021 року.

Всі новини
План роботи
17.01.2022 – 23.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія