Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Презентація персональної виставки витинанок майстра народної творчості, члена НСНМУ Тетяни Ваценко

23.07.20, 14:45

23 липня 2020 р. у виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського у режимі онлайн відбулась презентація персональної виставки витинанок члена НСНМУ Тетяни Ваценко.

Відома майстриня витинанки, ляркарка Тетяна Ваценко народилась в Полтаві, перші ази мистецьцої освіти здобула у дитячій художній школі у викладача Віктора Демидовича Шершня, продовжила професійну освіту у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. Нині працює художником у Полтавській обласній філармонії.

Мистецький напрямок в якому працює майстриня, це давній вид українського декоративного мистецтва. Українські народні паперові витинанки, як один з видів прикрашання сільських, хат з’являються у середині ХІХ ст. Їх застосовували для прикрашання вікон, оздоблення поличок, коминів, мисників, сволоків.

Орнамент традиційних витинанок здебільшого рослинний і геометричний, однак деякі майстри використовують ажурні, силуетні композиції.

Творчість мисткині - глябоко національна - сюжети всіх творів Тетяни Ваценко мають витоки із традицій української культури, свят, обрядів тощо. Вона — переможець конкурсу “Твір року” у номінації “витинанка.” (2015 р.)

За роки роботи у техніці витинанки Тетяна стала визнаним в Україні майстром. Вона — лауреат міської премії імені В.Г. Короленка. Учасниця міжнародних (Польща, Словенія, Італія, Іспанія, Естонія)), та всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів та ярмарків народного мистецтва. Твори майстрині зберігаються у Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського, літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка, музеї Т. Шевченка у Каневі. Вони прикрашають приватні колекції поціновувачів мистецтва Польщі, Росії, Словаччини, Німеччини, Франції, Нідерландів, Італії, Іспанії, Канади, США, ОАЕ, Естонії.

Творча родина Тетяни Ваценко — відома в мистецьких колах Полтави. Мисткиня не лише розвиває цікавий напрямок народного мистецтва, вона відома також поет-лірик та талановита дитяча письменниця. Її донька - відома майстриня з бісероплетіння, син Олексій — талановитий музикант, відомий бандурист.

Запрошуємо полтавців та гостей міста переглянути виставку, яка буде експонуватись у виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського протягом місяця.

Всі новини
План роботи
14.06.2021 – 20.06.2021
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті