Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Презентація книги «Солдати Чорнобиля»

10.12.21, 09:38

8 грудня, у великій залі Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка) відбулось відкриття фотовиставки та презентація книги «Солдати Чорнобиля». Ініціатором та організатором заходу є автори книги Сергій Козлов та Анатолій Шевченко, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

У книгу ввійшли спогади ліквідаторів, героїв-чорнобильців з Полтавщини. На виставку завітали представники полтавської влади, духовенство Православної церкви України, представники інтелігенції, бібліотекарі, ректори полтавських вишів, небайдужі полтавці та гості міста. Ветерани-чорнобильці отримали заслужені нагороди, які були вручені Олександром Мамаєм на Владикою Федіром.

Полтавці згадали, як 35 років тому під час експерименту на 4-му реакторі ЧАЕС сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Наслідки цієї катастрофи могли бути нищівними для людства, якби не мужність та самовідданість ліквідаторів аварії: пожежників, військових, правоохоронців, будівельників, науковців, медиків.

Книгу можна буде знайти на книжкових полицях бібліотек міста та навчальних закладів нашого міста. Мемуарно-біографічне видання «Солдати Чорнобиля» буде цікавим як для підростаючого та молодого покоління юних містян, так і для дорослих, що бажають дізнатись більше про боротьбу мужніх полтавців з «мирним» атомом.

Доземний уклін солдатам Чорнобиля, ліквідаторам аварії, які приборкали атомну стихію та стали на захист країни та Матінки-Землі.

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія