Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Прес-реліз персональної виставки Андрія Науменка «Deep in Space»

19.07.18, 14:50

Науменко Андрій Анатолійович – художник-графік. Народився 1987 року на Полтавщині. Художню освіту здобув на кафедрі образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Індивідуальний стиль художника складався під впливом творчості Хіларі Луеткемейер, Рене Магритт та Ханса Гігера, спочатку схиляючись до стилю біомеханіки. Проте пізніше митець викристалізував свою власну манеру, в якій відобразилися деякі елементи магічного реалізму.

Перша персональна виставка була представлена у 2007 році в ПНПУ імені В.Г. Короленка під назвою «Графічні феєрії». У 2008 році чергову виставку Андрія Науменка «Міфи та легенди» презентовано у Полтавському інституті економіки і права. Але першим серйозним кроком назустріч до масового глядача стала персональна виставка в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка «Графіка. Мої враження» у 2016 році, яка отримала широке висвітлення в полтавських медіа. Сьогодні ж художник представляє вже восьму персональну виставку.

Андрій Науменко – неодноразовий учасник обласного фестивалю народного мистецтва «Решетилівська весна», а також міжнародного мистецького проекту «Мистецтво замість гармат» (2009, Полтава), учасник VII Всеукраїнської виставки «Лубенська весна» (2015, Лубни) та VII Всеукраїнської трієнале «Графіка 2015» (2015, Київ). Також він є учасником Всеукраїнського дизайнерського конкурсу «Ukrainian Wood Fashion 2015», обласної виставки «Полтавський вернісаж» (2017, Полтава), конкурсу сучасної ручної графіки «Шпаківня на даху» (2018, Київ), фіналістом Всеукраїнського дизайнерського конкурсу «Maniglia Nouva» (2014, Київ) та переможцем Всеукраїнського дизайнерського конкурсу «Maniglia Nouva» (2017, Київ)»

Роботи митця сповнені глибоко-філософським змістом і покликані змусити пересічного глядача замислитися про глибинні принципи світобудови. У той же час помітний відрив від реальності, прагнення відійти у своїх роботах від сірої буденності, додавши їй фантастичних та алегоричних елементів.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія