Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Правда про тих, хто змінив хід історії

09.06.20, 14:45


Цю книгу знана українська письменниця, лауреатка Шевченківської премії 2005 року, Марія Матіос писала майже десять років. Наприкінці солідного тому стоять дати: 17 вересня 2010 – 7 квітня 2019. Оповідь у книжці про рідну землю авторки – Буковину. Буковина – «Букова Земля. Земля Буків. Buchenland». Рай і пекло. Земля, наділена великими багатствами. Земля, яка пережила величну й трагічну історію.

Як зазначено у короткій анотації, це – пронизлива і глибока сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії кількох родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук – до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна.

«Букова земля» – це 928 сторінок справжньої, невигаданої, живої історії. Історії неймовірних людей. Історії, яку треба знати та пам’ятати. Історії, яка не може залишити нікого байдужим, тому що вона – наша спільна.

Якби ми читали такі книги замість сухих підручників з історії, то певно б і історію знали краще. Але ми все можемо надолужити, і, почавши з далекого 1789 року, завершити в 2014 році, де ледь чутно власне серце у кожному слові.

«Думаю, що «Буковою землею» я зробила ще одну спробу зазирнути в безодні української історії і сподіваюся, що у мого читача вистачить терпіння і допитливості сторінка за сторінкою пройти разом із моїми персонажами ці круті стежки реальних і вигаданих подій, густо пересипаних правдивими архівними документами», – Марія Матіос в інтерв’ю інформагентству UNN.

Презентація книги відбулася 21 вересня у Львові, в рамках Форуму видавців. Разом із Марією Матіос роман презентували історик, почесний консул Австрії в Чернівцях Сергій Осачук та видавець Іван Малкович (книга вийшла друком у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

А бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 вирішили підготувати для вас презентацію-пролог книги. Бо розширювати свій світогляд варто справжніми книгами, навіть, якщо вони важкі! В даному випадку, це і в буквальному значенні…


Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія