Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

ПОВІТРЯНІ КУЛЬКИ - ПОДАРУЙ ДИТИНІ ЩАСТЯ!

07.08.20, 15:25

Ні для кого не секрет, що діти просто обожнюють повітряні кульки. Якщо заповнити кімнату кульками на день народження, то захопленню малюка не буде меж! Навіть дорослі не стримують посмішок, спостерігаючи, як кульки спливають в небо.

Як вони з’явилися? Хто їх придумав? На ці питання дають відповідь працівники бібліотеки-філіалу №13.

Родоначальником перших повітряних куль вважається Майкл Фарадей, англійський фізик і хімік. У 1824 р. він проводив експерименти з воднем, у результаті чого ми отримали перші повітряні кульки.

Вже 1889 року, повітряні кулі могли бути куплені людьми в Сполучених Штатах. Каталог перераховував їх як «... червоні повітряні гумові кулі з трубами на кінці ». Виробником була Компанія Каучуку Андерсона в штаті Огайо.

У 1931 році технологія виробництва повітряної кулі стрімко розвивалася, коли, згідно каталогу промисловості, Нейл Тайллотсон випустив першу сучасну повітряну латексну кулю, зроблену з соку каучукового дерева. Нейл Тайллотсон заснував Гумову Компанію Тіллотсон, яка робить повітряні кулі і сьогодні.

Сучасні повітряні кулі виготовляють з латексу, рослинної смоли дерев, які ростуть в екваторіальних лісах Бразилії, Мексики і Малайзії. Видобувають латекс так само, як березовий сік - надрізають кору і по жолобку збирають краплі в ємності. Так що латекс - природна, нетоксична, екологічно чиста сировина. Використані повітряні кулі, потрапляючи в природу і піддаючись впливу бактерій, повністю розкладаються.

Яким буде куля визначають керамічні болванки. Ряди форм, встановлені на конвеєрі занурюють в латекс. Потім просушують і за допомогою струменів повітря знімають з болванок. З чистого соку дерев виходять білі кулі. Щоб отримати кольорові, латекс підфарбовують.

Найбільшою популярністю повітряні кульки користуються у дітей! Крім того, повітряні кульки здатні літати. Ця якість не потребує коментарів. Це настільки незвично для дитини, що просто не може не привертати увагу.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія