Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Полтавщина славетна

11.09.23, 08:50


Ми живемо в мальовничій Україні. Дуже любимо Карпати, Шацькі озера, могутній Дніпро і Дністер, тиху і ніжну Ворсклу. Затишне, колоритне та неповторне місто Полтава в самому серці України, вже багато століть надихає всіх, хто завітав до нього та дає наснаги тим, хто постійно тут проживає. У це місто неможливо не закохатись! Воно захоплює, дивує... Полтава — це багата історія, велична та древня архітектура, сучасний розвиток.

З метою збагачення уявлення про культурні скарби України, виховання почуття гордості за духовну і матеріальну спадщину Батьківщини, формування інтересу до пізнання історії нашої держави, рідної Полтавщини, користувачам бібліотеки-філії №13 було запропоновано взяти участь в «Пізнавально-краєзнавчому онлайн – екскурсі «Діти єднають країни. Пізнаємо Україну разом» до Року української культури в Республіці Молдова. Згідно з умовами конкурсу учасникам необхідно було зняти фото або малюнок у форматі JPEG видатної пам’ятки архітектури; історичного або культурного місця саме в тому регіоні України, де зараз вони знаходяться з коротким описом про цей об’єкт.
Започаткували онлайн-екскурс Національна бібліотека України для дітей, Національна дитяча бібліотека ім.Іона Крянге (Кишинеу, Республіка Молдова), Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги UA_IBBY, Національна секція IBBY в Республіці Молдова. Всіх українських читайликів запрошують до створення пізнавально-краєзнавчого онлайн-екскурсу «Діти єднають країни. Пізнаємо Україну разом» до Року української культури в Республіці Молдова.

Завдяки цікавим роботам діти Молдови дізнаються більше про українську історичну та культурну спадщину, а після Перемоги України, впевнені, завітають до нас у гості. Кращі роботи будуть оголошені 16 листопада та відзначені заохочувальними призами!

Екскурс триватиме до 16 листопада 2023 р. (Міжнародний день толерантності) онлайн. Читач нашої бібліотеки Дмитро Шкурба (10 років) в рамках онлайн-екскурсу презентує:
«Полтавські галушки»:
"Окрасою міста Полтава є пам’ятний знак галушки – традиційної для регіону страви української кухні. Це - величезний полумисок із бетонними галушками та глибокою, схожою на черпак, ложкою. Тут на Соборному майдані, щороку 1 квітня відбувається театралізоване Свято галушки, а також проходить виставка «Історія полтавської галушки». Під час свята можна добре розважитись, поласувати галушками з м’ясом, сиром, картоплею, шкварками…
Приїжджайте до Полтави за смачними галушками!"Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія