Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Подорожі на Схід з книгою в руках: у Полтаві презентовано «Легенди Китаю» та «Мандрівку Гімалаями» видавництва «Сафран»

19.11.21, 10:51

Презентація продукції видавництва «Сафран» відбулася в рамках проєкту «Літературна орбіта», що реалізується завдяки сприянню ГО «Промінь світла Полтавщини» та особисто голови громадського об’єднання Світлани Малиш.

Що ми – діти і дорослі – знаємо про третю за величиною країну в світі – Китай? А що нам відомо про східні країни взагалі? Тільки те, що написано в шкільних підручниках і те, що ми можемо дізнатися з інших інформаційних джерел. А почути розповіді людини, яка на власні очі побачила Піднебесну, подорожувала Індією та Таїландом – зовсім інше. Тому так зацікавлено слухали учасники зустрічей в центральній бібліотеці Полтави, бібліотеках-філіалах №4,9,10 Світлану Призинчук – сходознавицю та засновницю видавництва «Сафран». Пані Світлана представила юним учасникам зустрічей книги видавництва «Мандрівка Гімалаями» та «Легенди Китаю».

Під час зустрічей діти задавали безліч питань, їх цікавило, чому в Китаї пускають ліхтарики на Новий рік і, навіть, чому саме пельмені є традиційною стравою цієї країни. Учасники зустрічей дізнались про те, що спільного у Китаю і Японії, де в давнину проходив Великий шовковий шлях.

До речі, звертаємось до тих, хто читає цей допис: чи знаєте ви, що саме цим шляхом примандрували до нас наші звичні полтавські галушки й українські вареники? Або ще одна паралель: вам говорили колись про те, чим же схожі і несхожі наш Миргородський курорт та японські термальні джерела? Завдяки пані Призинчук і книгам, які вона презентувала полтавцям, учасники зустрічей почали відкривати для себе таємниці Сходу, почули як звучить китайська мова з вуст людини, яка деякий час проживала і працювала в Піднебесній.

Дорослі ж під час зустрічей задавали більш прагматичні питання, зокрема їх цікавило, що спонукало пані Світлану та її команду зайнятися видавничою справою – і на всі питання були дані щирі відповіді.

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія