Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Подарунок музею - портрет І. П. Котляревського у військовому обладунку

22.03.23, 09:23

21 березня 2023 р. у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась «Мистецька вечірка з Котляревським», що започаткувала низку культурно-просвітницьких заходів, присвячених 225-літньому ювілею поеми «Енеїда».

«Мистецьку вечірку…» відкрив і супроводжував ансамбль «Віолінки» (керівник Тетяна Мазаратій) струнно-смичкового відділу Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди, котрий дарував слухачам обробки українських народних пісень та мелодій, а також твори європейської музичної класики.

Заслужений художник України М. В. Підгорний подарував музею портрет І. П. Котляревського у військовому обладунку (папір, пастель, графітовий олівець, 2021 р.), поділився думками про пошук образу поета, специфікою та особливостями цієї роботи, розповів про участь у створенні літературної експозиції музею разом з художниками В. Батуріним, А. Щербаком, Є. Путрею. Гості музею переглянули слайди, що презентували роботи митця. Провідний науковий співробітник музею Є. Стороха привернула увагу присутніх до особистісного образу автора «Енеїди», його творчої місії, особливостей розвитку індивідуальності видатного українського поета.Театральний перфоманс за мотивами «Енеїди» у виконанні працівників музею Л. Лобінцевої, А. Мороза, М. Голубничої викликав схвальну реакцію гостей «Мистецької вечірки з Котляревським».

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія