Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Плеяда письменників під крилами Ангела

17.08.23, 09:31


Одразу чотири українські письменники потрапили у довгий список літературної премії Центральної Європи «Ангелус» у 2023 році — Станіслав Асєєв, Тамара Горіха Зерня, Наталія Сняданко й Оксана Забужко.

Короткий список премії оприлюднять у вересні, а переможця оголосять 14 жовтня.

Журі відзначило такі українські книги:

Станіслав Асєєв, «Світлий шлях. Історія одного концтабору», пер. Марчін Гачковскі, видавництво Коледжу Східної Європи;

Тамара Горіха Зерня, «Доця», пер. Марчін Гачковскі, видавництво Коледжу Східної Європи;

Наталія Сняданко, «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма», пер. Богдан Задура, Національний видавничий інститут;

Оксана Забужко, «Планета Полин», пер. Катажина Котинська, Анна Лазар, Йоанна Маєвська, видавництво «Агора».

Організатори премії зазначають, що, як і в попередні роки, українська мова є найбільш представленою. Також однакова кількість книг з довгого списку — по чотири — написані польською та німецькою мовами. Доповнюють список книги англомовного письменника з Албанії та автора зі Словаччини.

Цю престижну літературну премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Станіслав Асєєв – журналіст та письменник родом із Донецька, член українського ПЕН. Був викрадений бойовиками так званої «ДНР» 11 травня 2017 року і перебував у полоні до 29 грудня 2019 року. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2021 році за книгу «В ізоляції».

Оксана Забужко – письменниця, викладачка та громадський діяч. Автор численних книг, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за книгу «І знову я влазю у танк...» (2019).

Тамара Оріха Зерня (Тамара Дуда) – письменниця, перекладачка та волонтер. Лауреат Шевченківської премії 2022 року. Автор роману «Доця» (2019), відзначеного як книга року ВВС.

Наталія Сняданко – письменниця та перекладачка з польської, німецької та російської мов. 2011 року стала лауреаткою літературної премії ім. Джозефа Конрада-Коженевського. Член українського ПЕН.

З вітчизняними номінантами літературної премії Центральної Європи «Ангелус» у 2023 р. ознайомили у публікації працівники Центральної бібліотеки Полтавської МТГ.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія