Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Пленер до Дня пам’яті захисників України

28.08.23, 12:06

Пленер до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни у Полтавській дитячій художній школі

У серпні 2014 року під містом Іловайськ розгорнулась одна з найстрашніших битв для української армії у війні на Донбасі. Бої тривали майже місяць з 6 по 29 серпня і увійшли в історію під назвою “Іловайський котел”.
29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні. Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.
У 2019-му році 29 серпня в Україні оголошено Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.
Напередодні цього скорботного дня, у Полтавській дитячій художній школі відбувся пленер, присвячений пам’яті всіх наших захисників. З промовою про історію цього пам’ятного дня виступила заступник директора з навчальної роботи Оксана Семер’янова. А діти зобразили на своїх малюнках символ цього дня – соняхи.
Всі дитячі роботи будуть передані через волонтерські організації нашим захисникам.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія