Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Письменницькі одкровення Олександра Дерманського

02.03.21, 10:00

У бібліотеці-філіалі №4 відбулася онлайн-зустріч юних читачів із улюбленим дитячим письменником Олександром Дерманським.

Вуж Онисько із своєю ватагою та його відважна, харизматична бабуся вже давно завоювали симпатії не тільки дітей, а і дорослих. А "Мері"? "День народження привида"? "Король буків"? "Царство Яблукарство"? Своїми творами Олександр Дерманський допомагає дітям пізнавати духовний світ: "Якщо не з книжки, то звідки тоді дитина дізнається, що найголовніше в житті - робити добро, не кривдити ближнього". А ще письменник вміє щедро ділитися своїми знаннями із юними читайликами.

Прикладом є його книги "Нічийний хруль" та "Обиральний день" - історії про нашу Україну льодовикового періоду та Київської Русі. Цікаво, пізнавально, по-дитячому науково. "Нічийний хруль" - ніби казка, але де ще можна так багато дізнатися про життя людей і тварин льодовикового періоду, обговорити питання дружби та взаємовиручки, ще й насміятися досхочу. Не кожен же день зустрічаєш двоногу істоту в бізонячій шкурі?

0

Найбільше запитань було до Олександра Дерманського від читайликів про його книгу "Обиральний день": як придумалася історія, чому вирішив "розселити" кошенят за таким принципом і, врешті-решт, повинне бути продовження...

Школярики не вгавали, а мудрий, щирий і відвертий письменник ще більше розохотив дітей до читання: про Чудовисько розказав, чудернацькі та прикольні вірші почитав. От і знову книги Олександра Дерманського "розійшлися" з дітьми по домівках.

"Читати - це класно, - як завжди зробив підсумок Влад. - Яка різниця - кольорові малюнки чи ні, товста чи тонка книжка. Головне, щоб цікава! і легко читалася". Мудрість вустами школярика.

Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія